کیپ تاون( 2) - Table Mountain

کسانی که از کیپ تاون دیدن می کنند  با منظره یک کوه نچندان بلند  مواجه می شوند که سر آن صاف و تخت بوده و در جوار شهر و اقیانوس آرمیده است این کوه همان Table Mountain  است و به سبب  شکل آن به این اسم نامیده میشود . ارتفاع آن در بلند ترین نقطه 1085 متر می باشد.

 میتوان

 

 ب  استفاده زیباترین منظره شهر کیپ تاون را وقتی می توان دید که با تله کابین به بالای این کوه  صعود کرد  و یکی از بهترین مناظر را از بالای  آن دید.

                 ********************************************

اولین بار در سال 1926 یک مهندس نروژی طرح ایجاد  Cable Car را برای Table Mountain  داد و بعد از 3 سال این وسیله در سال 1929 برای اولین بار جهت توریستها مورد استفاده قرار گرفت . جشن 77 سالگی  تاسیس شرکت تله کابین Table Mountain  در سال 2006 بر گزار شد .

در سال 1997 شکل جدید تله کابین ها جایگزین شد که کابین 65 نفره است و ساخت کشور سوئیس می باشد . هر سال حدود 800 هزار نفر از این تله کابین ها استفاده می کنند . این کابین ها خاصیت گردشی 360 درجه ای دارند و تمام مناظر اطراف را در طی مسیر نمایان می کنند و در ۵-۱۰ دقیقه طول می کشد تا به بالا ی کوه برسند .

 

 

 

 

 

 

                  

 توریستها همه از کابین خارج می شوند .  باد سردی می وزد .بیش از آنچه فکرش را می کردیم .گفته میشود که  وزش باد در اکثر ماههای سال وجود دارد . کمی آنطرف  رستوران است که از صبحانه گرم تا انواع اسنک ها را برای کسانی که از اینجا دیدن می کنند اماده کرده است بیش از هر چیز نوشیدنی گرم لازم است . هوا بشدت سرد میشود و کمی بوران و بعد برف هم باریدن می گیرد . 

 صخره ها – پوشش گیاهی متنوع - و مسیری که برای توریستها خود راهنمائی برای گشتن در اطراف  است. در میانه مسیر دایره ای همچون میز ساخته اند . نزدیک که میشویم روی آن صفحه ای است که تعدادی از شهر های جهان را انتخاب کرده  و فاصله آنها را تا این مکان و نیز ارتفاع آنها را نوشته اند . در این بین نام  تهران نیز به چشم میخورد .

   

 

/ 16 نظر / 46 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کورش-وفادار دلشکسته

سلام...ممنون که سر زدي..يه بار ديگه بيا و داستان عشق من رو هم بخون! اگه دوست داشتي از اپديت وبلاگ با خبر شي در گروه وبلاگ عضوشو تا موقع اپديت برات ايميل بيادآخه id من ديگه add نميکنم،پر شده ...هر 8 روز يک بار و فقط يک ايميل براي شما فرستاده ميشه... در ضمن اين وبلاگ 8-7 روز يه بار اپ ميشه...دوست داشتي باز هم بيا http://login.yahoo.com/config/login?.intl=us&.src=ygrp&.done=http://groups.yahoo.com/group/vafadar-delshekaste/join?

رضا - آبچينوس

چقدر خوشحالم كه وبلاگتون رو پيدا كردم. هميشه از خوندن تجربيات و مشاهدات كساني كه اهل مطالعه هستند و به سفر مي روند يا در كشورهاي ديگه و خصوصاً جاهايي كه دسترسي كمتري به‌شون هست اقامت دارندو از رفتار مردم، طرزفكرها، دغدغه ها و ارتباطات اجتماعي‌شون مي نويسند لذت مي برم...ياد سفرنامه ماژلان افتادم كه خيلي سال پيش خونده بودم. اين روزها نوشته هاي يك نفر از مراكش و يك نفر ديگه از عربستان رو خوندم و حالا هم شما... مرسي...

علی

سلام با آخرین پست از تونس آپم...[لبخند]

[لبخند][گل]

فرداد

خیلی جالب بود عکسها عالیه اطلاعات عمومی خوبی دادید آدرس شما رو در پیوندهای وبلاکم گذاشتم ... موفق باشید[گل][دست][دست][خداحافظ]

نوه شازده خانوم.

سلام ,پس چرا نصفه.....بقیه این اطلاعات جالب کجاست.

ساسان

سلام زهره من از ارومیه (ایران) پیغام میدم واقعا کار کردی که ادمی فکر میکنه تو کشور افریقای جنوبی خیلی بامرامی دست مریضاد hsgh100@yayhoo.com

ساسان

سلام زهره من از ارومیه (ایران) پیغام میدم واقعا کار کردی که ادمی فکر میکنه تو کشور افریقای جنوبی خیلی بامرامی دست مریضاد hsgh100@yayhoo.com

مهشید

با سلام، مرسی از اطلاعات مفیدتون. من تازه از سفر آفریقای جنوبی برگشتم. واقعاً بهشته. Table Mountain فوق العاده است. امیدوارم قسمت همه بشه که یک سفر به ژوهانسبورگ و کیپ تاون داشته باشند.