همیشه هستی

و تنها اوست همیشه هستی و ما نظاره گر هستی - تا فرصتی هست باید خوب نگریست ...

کیپ تاون( 2) - Table Mountain
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٧ 

کسانی که از کیپ تاون دیدن می کنند  با منظره یک کوه نچندان بلند  مواجه می شوند که سر آن صاف و تخت بوده و در جوار شهر و اقیانوس آرمیده است این کوه همان Table Mountain  است و به سبب  شکل آن به این اسم نامیده میشود . ارتفاع آن در بلند ترین نقطه 1085 متر می باشد.

 میتوان

 

 ب  استفاده زیباترین منظره شهر کیپ تاون را وقتی می توان دید که با تله کابین به بالای این کوه  صعود کرد  و یکی از بهترین مناظر را از بالای  آن دید.

                 ********************************************

اولین بار در سال 1926 یک مهندس نروژی طرح ایجاد  Cable Car را برای Table Mountain  داد و بعد از 3 سال این وسیله در سال 1929 برای اولین بار جهت توریستها مورد استفاده قرار گرفت . جشن 77 سالگی  تاسیس شرکت تله کابین Table Mountain  در سال 2006 بر گزار شد .

در سال 1997 شکل جدید تله کابین ها جایگزین شد که کابین 65 نفره است و ساخت کشور سوئیس می باشد . هر سال حدود 800 هزار نفر از این تله کابین ها استفاده می کنند . این کابین ها خاصیت گردشی 360 درجه ای دارند و تمام مناظر اطراف را در طی مسیر نمایان می کنند و در ۵-۱۰ دقیقه طول می کشد تا به بالا ی کوه برسند .

 

 

 

 

 

 

                  

 توریستها همه از کابین خارج می شوند .  باد سردی می وزد .بیش از آنچه فکرش را می کردیم .گفته میشود که  وزش باد در اکثر ماههای سال وجود دارد . کمی آنطرف  رستوران است که از صبحانه گرم تا انواع اسنک ها را برای کسانی که از اینجا دیدن می کنند اماده کرده است بیش از هر چیز نوشیدنی گرم لازم است . هوا بشدت سرد میشود و کمی بوران و بعد برف هم باریدن می گیرد . 

 صخره ها – پوشش گیاهی متنوع - و مسیری که برای توریستها خود راهنمائی برای گشتن در اطراف  است. در میانه مسیر دایره ای همچون میز ساخته اند . نزدیک که میشویم روی آن صفحه ای است که تعدادی از شهر های جهان را انتخاب کرده  و فاصله آنها را تا این مکان و نیز ارتفاع آنها را نوشته اند . در این بین نام  تهران نیز به چشم میخورد .

   

 


کلمات کلیدی: